כיצד ייראו בתי המרקחת בעתיד?

כיצד ייראו בתי המרקחת בעתיד?

העולם משתנה ובקצב מהיר מאי פעם, כיצד זה משפיע על בתי המרקחת וכיצד ייראו בתי המרקחת בעתיד?
כתבה ראשונה בסדרה.

אם נתבונן לרגע בסניפי הבנק, בסניפי הדואר ואפילו בסניפי קופת החולים, נבחין בקלות כי העולם השתנה רבות בשנים האחרונות. יותר מסכים, יותר אמצעים דיגיטליים וכן יותר ויותר פתרונות חדשניים בכדי לאפשר לנו, מקבלי השירות, חוויה מהירה יותר וטובה יותר.
מנגד, אם נתבונן בבתי המרקחת שלנו, יהיה לנו קשה הרבה יותר להבחין בשינויים שחלו ונדמה לעיתים כאילו המהפכה הדיגיטאלית פסחה מעל לענף בתי המרקחת.

אולם אין זה מדויק שהרי בצידו השני של הדלפק, מערכות המחשוב של הרוקחים בבתי המרקחת המתקדמים שופרו לאין שיעור וכיום המידע המקצועי זמין בעבורם יותר מאי פעם. השימוש בכלים כגון MICROMEDEX ואחרים נעשה שכיח יותר ויותר ובמילים אחרות, בעוד שהכלים אשר עומדים לרשותו של הרוקח שופרו לאין שיעור, הרי שהכלים העומדים לרשותו של הלקוח או המטופל נותרו כמעט ללא שינוי.

המרשמים הדיגיטאלים אשר החלו להיכנס לפעילות בחלק מקופות החולים בשנה וחצי האחרונות, עשו סימנים של סיוע עבור קהל המטופלים אולם בפועל החידוש שנעשה הינו בגדר סיוע קל בלבד בעוד שעיקרו טמון בייעול המערכת הרפואית עבור קופות החולים, רשתות הפארם ובתי המרקחת.

הרשתות החברתיות באינטרנט נתנו גם הן את תרומתם בנושא ובקרב קהילת הרוקחים בישראל כמו גם בקרב קהילות מטופלים למחלות ספציפיות, נפתחות עוד ועוד קבוצות דיון להעשרה, שיתוף והתאגדות.
את השפעה זו ניתן היה לזהות בשנה האחרונה בעיקר בקרב ארגון הרוקחות בישראל אשר קבוצתם מונה למעלה 1600 רוקחים, רבים מהם פעילים בקבוצה בדיונים השונים ברמה יום יומית וכן בקבוצת הפייסבוק של נפגעי האלטרוקסין אשר מונה למעלה מ-700 חברים ואשר הרבה בזכותה - הצליחו להקים קול צעקה בהקשר לפרשה לפני כשנתיים.

אז איך למעשה ייראו בתי המרקחת בעתיד?
את התשובה לכך, כנראה אף אחד לא יודע.
אולם סביר להניח כי גם הם יעברו שינוי בשנים הקרובות וככל הנראה שגם בהם השירות עבור המטופל ייעשה מהיר יותר, זמין יותר ומקצועי הרבה יותר.

ואיך אפשר לכתוב כתבה שלמה על בתי המרקחת של העתיד מבלי לציין את סוגיית התרופומטים?
האם זה לטובתנו? האם זה לרעתנו? ומהן היתרונות והחסרונות שבפתרון הזה?
- על כל זאת ועוד בכתבה הבאה.. אך בנתיים, לאלו מכם שמעולם לא שמעו על המושג "תרופותמט", הרי לכם סרטון קצרצר:


אז מה דעתכם?
כיצד ייראו בתי המרקחת בעתיד?
נשמח לשמוע על כך בדף הפייסבוק שלנו.

חזרה לנושא - מירשמים שרשמנו