תרופות בחופשה

תרופות בחופשה


דמיינו את הסיטואציה הבאה:

נסעתם לחופשה משפחתית באילת, הילדה זכרה לקחת את הדובי, הילד זכר לקחת את הגלשן הקטן, בת הזוג זכרה להביא את הספר האהוב עליה ורק אתם, שהייתם עמוסים בעבודה עד מעל הראש - שכחתם להביא את המרשם לתרופות החודשיות. כמובן שהתרופות עצמן כבר אזלו... אז.. מה עושים?


אם תיגשו לבית מרקחת קרוב, סביר להניח שהסיכויים שלכם לקבל את התרופות מבלי להגיש את המרשם המקורי הינם 50-50:הסיכוי להיכשל:

הרוקח בבית המרקחת בדרך כלל יתנה את ניפוק התרופה, בהגשת מרשם מקורי בלבד.

מאחר ולא מצאנו את הסעיף בחוק שדן בסוגיה זו, איננו יודעים לומר בוודאות כי הדבר נכתב מפורשות בחוק,

אך בין כה וכה מדובר בנוהג מקובל בקרב הרוקחים בישראל ורבים מהם טוענים שניפוק תרופה בלא מרשם מקורי - הינה עבירה והדבר מסכן את רישיונם.

"אז מה הבעיה? אבקש מאחותי שתשלח את זה בפקס!" - ובכן, במקרים רבים גם זה לא יעזור שכן הרוקח ישיב שעליו לקבל מרשם מקורי בלבד.


הסיכוי להצליח:

הרוקחים במדינת ישראל הינם אנשי מקצוע ברמה גבוהה, אשר בריאותו של המטופל הנקרא לקראתם בבית המרקחת - עומד בראש סדר העדיפויות. אם המרשם המקורי שנשכח בבית, מתייחס לתרופה קריטית אשר אי-נטילתה עלול לגרום לנזק או לסכנה בריאותית (ע"פ שיקול דעתו של הרוקח), ייתכן מאד כי ינפק לכם את התרופה ויבקש להגיש לו העתק של המרשם בפקס או בדרך אחרת עד אשר ניתן יהיה להעביר את המרשם המקורי.


מוקד הבעיה:

החוק בישראל ככל הנראה אינו מבדיל בין רוקח שמנפק תרופה ללא מרשם ככה סתם, לבין רוקח שמנפק תרופה ללא מרשם אך לאחר שהתעניין, התקשר לרופא ו\או לרוקח הקבוע, הצליב מידע ועשה כל מאמץ אפשרי בכדי להעניק פתרון הולם ומקצועי למטופל ששכח את המרשם או התרופות. מבחינת החוק, ככל הנראה - שניהם עבריינים.


להגדיל את סיכויי ההצלחה:

בכדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם לקבל את התרופות בבית המרקחת, בהינתן ושכחתם את המרשם המקורי בבית, אנו ממליצים  להתקשר לבית המרקחת ולהסביר את הסיטואציה לצורך קבלת הנחיות.  במידה ותתבקשו לגשת אל הסניף עצמו, כדאי להצטייד עם העתק של המרשם המקורי וכמו כן לשלוח אותו בפקס מראש, כך שכאשר תגיעו - צוות הרוקחים כבר יכיר את מצבכם ואולי אף יימצא פתרון. מומלץ גם להגיע עם הקופסא של התרופות אשר זה עתה נגמרו, כראייה לכך שהנכם אכן נוטלים תרופה זו. אל תשכחו כמובן תעודת זהות, כרטיס חבר קופה או כל תעודה מזהה אחרת.

אם יש לכם את מספר הטלפון הזמין של הרופא המטפל ו\או של בית המרקחת הקבוע, הדבר בהחלט יכול לסייע לרוקח לצורך אימות נתונים והצלבת מידע.


100% הצלחה:

הדרך היחידה להבטיח כי אכן תקבלו את תרופות המרשם שלכם, בהינתן ושכחתם את המרשם המקורי בבית - היא ליצור קשר עם מוקד השירות של חברת מירשמים. נציג השירות שלנו יגיע אליכם הביתה ובהנחה ויהיה מי שיפתח לו את הדלת ויגיש את המרשם המקורי - היו בטוחים כי בתוך שעות ספורות התרופות יגיעו אליכם לכל מקום בארץ, בתנאים האופטימליים להם ובמחירי קופת החולים בה הינכם חברים.


חופשת קיץ נעימה ובריאה !


מעוניינים להגיב? - אנחנו בפייסבוק:


מעוניינים לכתוב כתבה בנושא תרופות ?חזרה לנושא - מירשמים שרשמנו