ייעוץ תרופתי

ייעוץ תרופתי


 

תודו שלא ידעתם את הנתון הבא:


כ-2000 אנשים בישראל, מתים מדי שנה כתוצאה מטיפול תרופתי לקוי.


לא נפרט כאן את המשמעות הרחבה של ההגדרה: "טיפול תרופתי לקוי", אך נספר לכם כי אחד הגורמים הנפוצים והמסוכנים ביותר נקרא: "פוליפארמסי" (Polypharmacy), או במילים פשוטות יותר:  טיפול תרופתי הכולל כמות מרובה של תרופות.


לצערנו, ישראלים רבים בעיקר בגיל השלישי,  נוטים ליטול כמות מרובה של תרופות (למעלה מ-5) מבלי להיוועץ ברוקח קליני והדבר מוביל לתופעות לוואי רבות, לחוסר יעילות של הטיפול ולעיתים, אף למוות.


אז מה עושים?

פשוט מבקשים ייעוץ.


בכל העולם המערבי, מודעים היטב לחיוניות הרבה שבהיוועצות הרוקח הקליני ואילו בישראל המודעות לנושא נמוכה ביותר. הרוקח הקליני יודע טוב יותר מן הרופא כיצד לייעץ לנו בנושא הטיפול התרופתי: באיזה מינון צריכה התרופה להיות?  באיזו תדירות יש ליטול אותה? כיצד כל תרופה מגיבה לתרופה אחרת שאנו נוטלים ולמזון שאנו אוכלים? וכן שאלות רבות נוספות בנושא.


רבים המקרים בהם ממליץ הרוקח: להפחית מכמות התרופות שהמטופל נוטל. הדבר מסייע בעיקר במישור הבריאותי שהרי אז האינטראקציה הבין-תרופתית נחסכת אך בנוסף, הרי שהפחתת התרופות מסייעת גם בהיבט הכלכלי.


כיום פועלים בארץ מספר גופים המציעים ייעוץ תרופתי מן הסוג המוזכר לעיל ואנו ממליצים לכם בחום לפנות אליהם, בין אם אתם חשים כי הטיפול התרופתי איננו אפקטיבי ובין אם אתם מעוניינים בחוות דעת נוספת על הטיפול שלכם או של קרוביכם.

יש לציין כי הייעוץ התרופתי נעשה בשיתוף עם הרופא המטפל.

האם כבר ציינו שכ-2000 אנשים בישראל, מתים מדי שנה כתוצאה מטיפול תרופתי לקוי?


כיצד מקבלים ייעוץ?

מתקשרים אל מוקד השירות שלנו - 1-700-700-187 או יוצרים קשר דרך האתר ומתאמים פגישת ייעוץ תרופתי עם רוקח קליני מומחה.
בהגיעכם אל הקליניקה שלנו, יפגוש אתכם רוקח מקצועי ובעל ניסיון עשיר אשר יעבור ביחד איתכם על כל התרופות השונות שהינכם נוטלים, על מצבכם הרפואי וכן על הרגלי התזונה ושגרת היום שלכם.
לאחר מכן, הרוקח ייקח את כל הנתונים ויפנה אל הספרות הרפואית המקצועית בכדי לחקור ולהתאים את דו"ח ההמלצה שלו עבור הרופא המטפל. מטרתו של הדו"ח הינה לייעל את הטיפול התרופתי עבורכם וכן לצמצם את הוצאותיכם על תרופות מיותרות.
כמו כן, הרוקח המייעץ ילווה את הטיפול לתקופה של כ-6 חודשים, אשר במהלכן יוודא כי הטיפול אכן במגמת ייעול וכי מצבכם הרפואי משתפר. בסוף התקופה, יכין הרוקח דו"ח נוסף עבור הרופא המטפל שלכם וזאת בכדי להמליץ על המשך הטיפול התרופתי.

צוות המומחים לייעוץ תרופותי: מג´ר, רפאל עזרא
 פרמקולוג קליני בעל למעלה מעשר שנות ניסיון בייעוץ תרופתי ובאבחון תרופתי קליני.
 מג´ר רפאל עזרה, מנהל את המרכז הישראלי לייעוץ תרופתי.