רכישת תרופות באינטרנט

רכישת תרופות באינטרנט

האינטרנט מלא במידע על תרופות ואופן הרכישה שלהן אונליין, כמו כן כיום ניתן להזמין גם תרופות מרשם עד הבית - אך חשוב לעשות זאת בתבונה ובזהירות

המדריך המלא לרכישה של תרופות באינטרנט

רכישת התרופות באינטרנט אינה פעולה פופולארית רק בישראל. בכל רחבי העולם הבינו חולים ואזרחים כי אתרי אינטרנט מוסמכים מציעים להם לא רק חווית צריכה נוחה יותר, אלא גם מידע ופרטים אותם הם לא יכולים לקבל בבתי המרקחת הרגילים. האנונימיות המלאה בה מתרחשת רכישת תרופות באינטרנט הופכת את הרשת הוירטואלית לעתיד של תחום הבריאות. אך כיצד מתבצעת בפועל קניית תרופות באינטרנט, מה ההבדל בין הזמנת תרופות באינטרנט לבין מכירת תרופות באינטרנט ומה המשמעות של כל זה עבור ישראלים?


ראשית, חשוב להבהיר כי קניית תרופות באינטרנט רלוונטית לגבי תרופות הנמכרות ללא מרשם. כיום עדיין לא ניתן לבצע הזמנת תרופות באינטרנט המחייבות מרשם, וזאת עקב חוסר אפשרות להציג את המרשם עצמו. לרוב מתבצעת מכירת תרופות באינטרנט על ידי בתי המרקחת המוכרים וקופות החולים, אך ניתן למצוא גם לא מעט גופים אחרים המציעים שירות מן הסוג הזה.סוגי התרופות ומחיריהן באתרי האינטרנט

תחום התרופות באינטרנט התרחב משמעותית בשנים האחרונות. לצד התפתחות האינטרנט המהיר והגישה אל אתרי האינטרנט הפך גם החיפוש אחר תרופות לנוח יותר. יחד עם זאת, בכל הקשור לתרופות באינטרנט ישנם עדיין נושאים אליהם חשוב לשים לב. התרופות באינטרנט מחולקות על פי קטגוריות, כגון "תרופות ללא מרשם", "מוצרים חדשים", "מוצרי בית וטבע" ו"עזרים רפואיים". תחת כל אחת מהקטגוריות מופיעות תרופות מסוגים אחרים. על מנת למצוא את התרופה הנכונה יש לבצע חיפוש ולהיעזר בכלים אותם מעמיד האתר לרשות הגולשים.


מחירן של תרופות באינטרנט נע מעשרות שקלים לכמה מאות שקלים, בהתאם לסוג המוצר. המידע אותו מספקים אתרי אינטרנט בנוגע לתרופות כולל מידע כללי, מידע ספציפי, הנחיות שימוש, אזהרות ותמונות. בנוסף, חלק מהתרופות מוצעות על ידי אתרי אינטרנט במחירים מוזלים. הסיבה לכך היא הפחתה בעלות המוצר עבור החברה, אשר מועברת ישירות לגולש.


שירות לגולש המעוניין לקבל לביתו תרופה עם מרשם

חולים המעוניינים ברכישת תרופות עם מרשם בצורה נוחה יכולים לפנות אל חברת "מרשמים". בנוסף למידע העשיר הקיים באתר האינטרנט של חברת "מירשמים" מציגים נציגי השירות של החברה איסוף של מרשמים מבית הלקוח ורכישה של התרופה מבית המרקחת. למעשה, חברת "מירשמים" חוסכות שעות של המתנה, פקקים ועמידה בתור ומציעה ללקוחותיה את השירות הטוב ביותר. מחירון התרופות עליו מתבססת חברת "מירשמים" הינו מחירון התרופות כשם שקבעה אותו קופת החולים תוך התחשבות בהסדרי הביטוח המשלים של כל לקוח, במילים אחרות החברה אינה עושה כל רווח ממחירי התרופות עצמן אלא רק בעבור עמלת השירות.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
מעדיפים לרכוש את התרופות בבית מרקחת רגיל?
 

חזרה לנושא - מירשמים שרשמנו