אינדקס תרופות

אינדקס תרופות

אנו במירשמים מאמינים, כי שרות טוב מתחיל בפרטים הקטנים.

לנוחיותכם, "אינדקס התרופות" אשר ליקטנו בקפידה, כאן תוכלו למצוא את כל הפרטים הקטנים והחשובים על התרופות שהינכם נוטלים.

אך שימו לב, התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה.

לאינדקס תרופות לחץ - כאן.

כיצד משתמשים באינדקס תרופות?

הדרך הנכונה להשתמש באינדקס תרופות היא להכיר את ההבדלים בין הקטגוריות השונות. ישנן תרופות אשר תפקידן לשכך כאבים, לעומת אחרות אשר פועלות על מנת להילחם במקור המחלה ולא רק בתסמינים. אמנם קשה להבהיר את המונחים הרפואיים המלאים למשתמש הרגיל, אך התייעצות עם גורם מקצועי וקריאת מידע רלוונטי עשויים לעזור. ישנן תרופות אשר לא מיועדות לילדים ותרופות אותן אסור ליטול במהלך היריון. גם הגבלות אלו מופיעות על התרופות עצמן.

פרטים על כל תרופה

אינדקס תרופות הוא למעשה מדריך אשר תפקידו להציג פרטים על התרופה. במסגרת האינדקס ניתן למצוא את שם התרופה בעברית, שם התרופה המסחרי באנגלית והשם הגנרי. האינדקס חייב להיות מעודכן ולהראות את מרכיבי התרופה. יחד עם זאת, יש להבחין בין שמות של מותגים לבין שם התרופה המופיע בחיפוש: ישנם אינדקסים אשר יעלו תוצאות עבור הביטוי "אקמול", אך בחלק מהם התרופה תופיע רק בתור "פאראצאטמול". בכל מקרה, אלו המשתמשים בתרופות לעיתים קרובות יכירו את שני השמות. גם על המרשם עצמו אמור להופיע שם התרופה המלא וניתן לבקש אותו מראש.

חיפוש ברחבי האינדקס

אינדקס תרופות מסודר על פי א-ב עברי ולועזי ועל פי מספרים. במידה ולא מכירים את שם התרופה המלא אלא רק את ההתחלה שלה, ניתן לסנן את התוצאות בלחיצה פשוטה על המספר או האות. תיבת החיפוש המופיעה במסגרת האינדקס יכולה גם היא להקל על הפעולה. התיבה בנויה בצורה דומה לפעולה המתבצעת במנועי החיפוש הרגילים ומבוססת על אלגוריתם ממוחשב המבטיח תוצאות מהירות.
זמין לכל הגילאים

אינדקס התרופות משמש צרכנים בכל הגילאים ומוכיח את יעלותו של האינטרנט. למעשה, בכל רחבי העולם עברו חולים רבים להשתמש באינדקס תרופות באינטרנט על מנת להשיג מידע על התרופה לפני שהם רוכשים אותה. מלבד העובדה שקל יותר לרכוש את התרופות במחירים קבועים, האינדקס מופעל ומפוקח על ידי אנשי מקצוע. המידע המופיע באינדקס אינו זהה למידע המופיע באתרים שאינם רפואיים.

התחומים עליהם אפשר למצוא מידע רפואי באינטרנט

פורומים רפואיים המתנהלים באינטרנט מציעים לצד האינדקס כלים נוספים לבדיקת התרופות וההבדלים ביניהם. את המידע הבסיסי ניתן להשיג דרך שאלות שכיחות או פניות בדואר אלקטרוני. ישנם מאמרים על מחלות ועל תסמינים ספציפיים, אשר עשויים להקל על המשתמש לפני פנייה אל רופא. באופן כללי, השירות הרפואי באינטרנט כולל מלבד פרטים על תחומי ילדים ונשים בהיריון גם מידע על רפואה משלימה, כירורגיה, אורתופדיה, שיניים ועוד. עבור כל אחד מהתחומים הללו ישנן תרופות אחרות. במידה ומדובר על תרופה המחייבת מרשם יש לגשת אל רופא, אך לעיתים קרובות עולה צורך דווקא בתרופה ללא מרשם. שימוש נכון באינטרנט ובאינדקס התרופות עשוי להועיל, לחסוך זמן ולעזור במיקוד מאמצים, בעיקר בזמן מחלה וכאבים.


לאינדקס תרופות - לחץ כאן