מרשם עתידי

מרשם עתידי

 השימוש במרשמים אלקטרוניים בישראל מתרחב ואלו הן חדשות מצויינות לכולנו.

בקופת חולים מכבי ובקופת חולים כללית, כבר מספר שנים נוהגים לשלוח את המרשם (לחולים מסוימים) באמצעות הדוא"ל, אולם רק לאחרונה הוציא משרד הבריאות את טיוטת הנוהל החדש לשימוש במרשמים אלקטרוניים וזה בכדי להסדיר את הנושא ולהרחיב את השימוש בו. 
הנוהל צפוי להיכנס לתוקפו בתחילת חודש יוני וסביר להניח שימשוך אחריו את קופת חולים לאומית וכן את קופת חולים מאוחדת לשיטה החדשה והיעילה.ומי הם המרוויחים הגדולים מן המהלך הזה? - כולנו.
בישראל, 66.57% מן הנשים ו- 53.3% מן הגברים בגילאי 55-64,  נוטלים תרופות באופן קבוע.
בגילאי 45-54 המצב עומד על כך ש- 42% מן הנשים ו- 32.4% מן הגברים, נוטלים אף הם תרופות באופן קבוע.
בגילאים הצעירים יותר (25-44) הממוצע עומד על סביבות ה- 14%.
אין ספק כי מדובר בכמות גדולה מאד של אנשים אשר נאלצים להגיע מדי חודש אל המרפאה לצורך קבלת המרשם וכן אל בית המרקחת לצורך קבלת התרופה.
מיותר לציין, כי ההגעה הפיזית אל המרפאה וכן אל בית המרקחת כרוכה כמובן בעמידה מול שעות הפעילות השונות של קופות החולים, נסיעה ברכב, חנייה בתשלום, עמידה בתור והתרוצצויות מיותרות נוספות בדרך לטיפול התרופתי.
המרשם האלקטרוני עומד לסייע לנו רבות בתהליך הארוך והמסורבל הזה;
מעתה, נוכל לדלג על ההגעה הפיזית אל המרפאה בכל חודש (-במקרים בהם מדובר במרשמים כרוניים כמובן) ופשוט לפנות אל בית המרקחת אשר יזהה את המרשם שלנו וכמובן את התרופות אשר מגיעות לנו באמצעות והכל באמצעות המרשם האלקטרוני אשר יופיע על מסך הרוקח מעבר לדלפק.
יתרון נוסף?
היכולת לזיוף מרשמים ופעילות של שוק שחור בתרופות (המשפיעה בעקיפין על כולנו בסופו של דבר) - ככל הנראה תפחת בזכות המהלך שכן היכולת לזייף מרשם אלקטרוני כמעט בלתי אפשרית בעוד שעותק ידני קל מאד לזייף.החיסרון המרכזי עבורנו בהרחבת הפעילות של המרשמים האלקטרוניים, טמון בעובדה שאת המרשם האלקטרוני נוכל לפדות אך ורק בבתי מרקחת אשר יימצאו בהסדר עם קופת החולים בה אנו חברים ואילו בבתי מרקחת פרטיים אחרים - לא נוכל, נכון לכרגע, לקבל את התרופות אפילו אם נסכים לשלם מחיר גבוה יותר.
המנויים לשירות תרופות עד הבית, לא ירגישו כלל בחיסרון זה שכן ממילא הם אינם אלו אשר נדרשים להגיע אל בית המרקחת והרי שבעבורם המהלך יסייע אפילו יותר.

לא סתם בחרנו את הכותרת "מרשם עתידי" לכתבה, שהרי הרפואה בישראל צועדת קדימה לעתיד חדשני, יעיל, חכם ובעיקר נוח יותר עבור כולנו ואנו, בחברת מירשמים, גאים להיות חלוצים מן המהפכה שעוברת על עולם הבריאות בישראל.

אם בעבר נאלצנו לגשת פיזית אל הרופא וכן אל בית המרקחת במטרה להשיג תרופה - הרי שהעתיד צועד אלינו בצעדי ענק וכבר היום אנו יכולים להשיג את התרופה בטלפון אחד מהבית או בלחיצת כפתור באינטרנט - והכל בדרך בטוחה יותר, חסכונית יותר, ירוקה יותר וכאמור - נוחה הרבה יותר.

--
כבר התנסיתם במרשם האלקטרוני?
מה דעתכם על המהלך הזה?


  

חזרה לנושא - מירשמים שרשמנו